Projektzárás

2016.03.03

A „Kéz a kézben…” pályázat lezárul

2013.09.01-2015.12.31.

Lezárult egy 28 hónapig tartó gyerekeknek és gyerekekért létrehozott programsorozat, melynek megvalósításához a TÁMOP 3.3.8-B-12-2012 pályázat 30 000 000 forintot biztosított.

A „Kéz a kézben…” pályázat célja a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek élményhez juttatása volt, amelyek segítették a harmonikus személyiségfejlődésüket. A Homokszentgyörgyön, Ladon és Kálmáncsán megvalósuló programokba a gyermekeken kívül szülőket, családokat, civil partnereket vontunk be.

Új közösségeket építettünk, vidám programokat, erdei iskolákat, színházlátogatásokat  szerveztünk a gyerekeknek, családi táborokat a családoknak, szakmai műhelymunkákat indítottunk el  az iskolák pedagógusainak, pedagógiai innováció keretében kerestük a válaszokat az oktatási problémákra. Esélyegyenlőséget biztosítottunk az intézményekbe járó tanulóknak, továbbképzési lehetőséget az itt oktató-nevelő pedagógusoknak.

A pályázatnak köszönhetően tartalmas, élménydús programokkal gazdagodhattak a gyermekek, családjaik, pedagógusaink.

A projektzáró rendezvényre 2015.12.12-én került sor.